V 1. c – razredu je pestro in delavno vsak dan, tako da si tudi po tednu otroka, v začetku oktobra, nismo vzeli nič počitka. S polno paro smo se učili, raziskovali, odkrivali in prijateljevali vse do zasluženih prvih počitnic.

Jesen je že dodobra prišla v naše kraje, zato smo se večkrat odpravili v gozd raziskovati njene zakonitosti in odkrivati njene skrivnosti.

Da smo postali čisto pravi šolarji, pa kažejo naši zvezki. Barvanje smo dali za nekaj časa na stran in sedaj že pridno treniramo svoje roke za pisanje črk. Naši zvezki s črtami in kvadratki se pridno polnijo.

Utrujenost od trdega dopoldanskega dela in topli sončni žarki nas pogosto zvabijo ven na veliko šolsko igrišče. Tudi pri taki obliki učenja se veliko naučimo.