Učenci Lan, Luka, Aljaž in Jakob so na regijskem tekmovanju v košarki 3×3 v Novem mestu osvojili odlično 3. mesto ter si s tem zagotovili vstopnico na državno tekmovanje v košarki 3×3.

Košarka 3×3 predstavlja sodobno obliko košarke, kjer na en koš igrata dve ekipi s po tremi igralci. Gre za zelo dinamično, zanimivo in atraktivno obliko košarkarske igre, kjer igra poteka zelo hitro.

Naši fantje so v predtekmovalni skupini premagali vrstnike iz OŠ Ig ter vrstnike iz OŠ Brusnice, v osmini finala so bili boljši od prijateljev iz sosednje OŠ Louisa Adamiča, v četrtfinalu pa so na kolena spravili učence iz OŠ Bršljin. V polfinalu so se dolgo časa odlično upirali najmočnejši ekipi na tekmovanju – OŠ Brežice, vendar so jim na koncu pošle moči. Sledila je tekma za 3. mesto, ki je imela tudi težo uvrstitve na državno tekmovanje. Fantje so nadigrali učence iz OŠ Center in se zasluženo veselil končnega tretjega mesta ter uvrstitve na državno tekmovanje v košarki 3×3 za učence.

(Skupno 175 obiskov, današnjih obiskov 1)