V zgodnjih jutranjih urah se je 140 vedoželjnih učencev v spremstvu učiteljev odpravilo v Salzburg. Kljub gneči na avtocesti smo pravočasno prispeli na cilj.

Prva skupina se je odpravila v muzej, druga pa v rudnik soli v Hallein. V muzeju Haus der Natur smo spoznali veliko novih stvari in se pri tem zabavali. V akvarijih in terarijih  smo videli veliko zanimivih živali, kolesarili smo z okostnjakom, proizvajali električno energijo kot hrčki, »prilepili« vodo na robove bobna, se vozili s hidravlično roko, zgradili most iz pene… Ob koncu smo se sprehodili po novoletno okrašenem Salzburgu.

Obiskovalci rudnika smo si oblekli zaščitne obleke in postali mali rudarji ter se z vlakcem odpeljali v rudnik. Pot smo nadaljevali peš po rovih, kjer so nekdaj kopali sol. Dvakrat smo se spustili po drčah. Poizkusili smo sol in se peljali z ladjico. Po ogledu rudnika smo se odpeljali v Salzburg. Z vodičem smo si ogledali mesto, videli Mozartovo hišo, veliko trgov in baročnih zgradb.

Domov smo se odpravili polni lepih vtisov.

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)