Slovenija je v okviru Organizacije Združenih narodov (OZN) predlagala, da se 20. maj razglasi za svetovni dan čebel. Po treh letih mednarodnih prizadevanj so države članice OZN 20. decembra 2017 soglasno potrdile predlog Slovenije in 20. maj razglasile za svetovni dan čebel.

Brez čebel ni življenja, saj so eden pomembnih opraševalcev, ki zagotavljajo hrano, biotsko raznovrstnost ter pomembno prispevajo k blažitvi podnebnih sprememb in ohranjanju okolja. 

V tednu med 15. 5. in 19. 5. 2023 smo z različnimi dejavnostmi obeležili svetovni dan čebel. Učenci so na temo o čebelah našli pesmice, ki so jih peli in knjige, ki so jih brali. Veliko smo likovno ustvarjali na to temo. Nastali so čudoviti izdelki. Ob prazniku čebel želimo čebelam dobro zdravje, čebelarjem pa uspešno letino. NAJ MEDI!

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)