Ljudski rek pravi: »Po jutri se dan pozna.«  Današnje jutro smo – tako kot vsak 3. petek v novembru – pričeli s slastnim slovenskim zajtrkom.

Ob tem smo se spomnili na pomen zajtrka: daje nam moč in je hrana za možgane. Če zjutraj, preden gremo v šolo, pozajtrkujemo, s tem izboljšamo svojo delovno storilnost in tudi razpoloženje. Povedali smo, kaj je zdrav zajtrk, in takšnega tudi zaužili: črn kruh, maslo, med, mleko, jabolko.

Na zajtrku pa se nam je pridružila tržna inšpektorica, gospa Andrejka Grlić. Povedala nam je nekaj osnov o tem, zakaj je potrebno vsakokrat vzeti račun in čemu služijo davki.  Še več zanimivega nam bo povedala, ko jo bomo obiskovali in se seznanili z delom tržnega inšpektorja.

Glede na to, da »Prazna vreča ne stoji pokonci«, upamo, da bo zdrav zajtrk postal pravilo in tradicija vseh naših učencev.

(Skupno 177 obiskov, današnjih obiskov 1)