Pri organizaciji tekmovanja je za uspeh potrebnih več dejavnikov: lepo vreme, dobra in delovna ekipa, priprave športnikov, sponzorji… in seveda so pika na i dobri rezultati domačih tekmovalcev.

Na OŠ Brinje Grosuplje smo v sredo, 11. maja 2022, gostili področno tekmovanje v atletiki za učence šol s prilagojenim programom. Vreme je bilo odlično, delovna ekipa prav tako, športniki so prišli pripravljeni, s pomočjo gospoda Dejana Sejdiča smo lahko vse sodelujoče tudi sladko presenetili, na koncu pa smo se lahko veselili tudi odličnih rezultatov naših učencev.

Sodelovalo je 8 šol: OŠ dr. Slavka Gruma iz Zagorja, OŠPP Ivana Cankarja z Vrhnike, OŠ Litija, OŠ Ljubo Šercer s Kočevja, OŠ narodnega heroja Rajka Hrastnik, OŠ Roje z Domžal, OŠ 27. maj iz Kamnika ter domača OŠ Brinje Grosuplje. Vsi tekmovalci so se potrudili po najboljših močeh, niso pa vsi mogli stopiti na stopničke, ki so vodile tudi na finalno državno tekmovanje. To se bo konec meseca odvijalo na Bledu. Naši učenci so dosegli odlične rezultate in kar 6 se jih je uvrstilo v državni finale.

Dosegli naslednje rezultate:

 • tek na 60 m:         Anja Žnidaršič – 7. mesto,
 •                              Arlot Shatri – 7. mesto
 •                              Ivan Stakić – 8. mesto
 • tek 300 m:            Samed Salkić – 3. mesto
 • skoku v daljino:    Sara Marinčič – 2. mesto
 •                              Gal Perovšek – 1. mesto
 •                              Milot Shatri – 2. mesto
 •                              Anže Zajec – 3. mesto
 • skok v višino:        Anja Sabotin – 1. mesto
 •                              Tringa Spahiu – 4. mesto
 • Štafeta 4×100 m:  Sara Marinčič, Anja Sabotin, Gal Perovšek, Anže Zajec – 1. mesto
 • EKIPNO (kljub majhni ekipi) – 3. mesto

Iskrene čestitke vsem in srečno na državnem tekmovanju!

(Skupno 319 obiskov, današnjih obiskov 1)