V prejšnjem tednu smo se pri urah matematike pošteno zabavali in z različnimi aktivnostmi zaposlili naše prstke.

Plastelin smo oblikovali v različne oblike (kroglice, polžke, svaljke …) in iz njih sestavljali vse mogoče vzorce. Z raznobarvnimi lesenimi figuricami različnih oblik smo najprej sestavljali vzorce po predlogah. Na koncu pa smo pustili prosto pot domišljiji in oblikovali čisto svoje vzorce. Tudi s pomočjo štampiljk smo sestavili pestre vzorce.

Prav tako kot vzorci pa je lahko zabavno tudi štetje do 5. Več o zabavnem štetju do 5 pa na spodnjih fotografijah.

V petek pa smo uro matematike namenili urejanju različnih predmetov po velikosti, dolžini, debelini, širini … Delo s konkretnim materialom nam je prineslo veliko izkušenj in znanja, ki smo ga s pridom uporabili pri reševanju nalog v Mlinčku.

(Skupno 576 obiskov, današnjih obiskov 1)