V četrtek, 23. maja, sta nas na šoli obiskala prav posebna gosta. Z letalom sta priletela iz Belgije, kjer ustvarjata zabavne, pa tudi zelo resne, knjige za otroke. To sta pisatelj Stefan Boonen in ilustrator Melvin.

Učencem 1. a, 1. b, 2. c in 3. c sta pokazala, kako nastajajo njune knjige. Med njimi naši učenci že dobro poznajo vsaj tiste z naslovi: Pozor, huda babica!, Mamut in Zadeva z Levom. Le-ta je bila del projekta Naša mala knjižnica, s katerim založba KUD Sodobnost International spodbuja ustvarjalnost in branje med mladimi.

Naši učenci so se med obiskom izkazali v znanju angleškega jezika, spoznali so nekaj nizozemskih besed in se poskusili v risanju Leva, kakor jih je vodil Melvin. Le poglejte jih!

Učenci so si prislužili tudi dva plakata z ilustratorjevimi risbami, ki so nastajale pred našimi očmi – zdaj krasita našo knjižnico -, a ni šlo zlahka. Pred tem so morali odgovoriti na zelo težka vprašanju o Stefanovi babici in Melvinovi najljubši jedi. Uspelo jim je!

Nina Prešern, šolska knjižničarka

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)