V petek, 17. 5., je v kulturnem domu na Muljavi potekala slavnostna prireditev, posvečena zlatim bralcem, učencem, ki so vseh devet let pripovedovali za bralno značko. Osrednji del kulturnega programa, ki so ga z mentorji pripravili učenci Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični, je bil pogovor z mladinsko pisateljico Nejko Omahen Šikonja. Z učenci je obudila spomine na svoje najljubše knjige iz otroštva in najstništva ter spregovorila o svojih pisateljskih začetkih. Zlati bralci so za nagrado prejeli avtoričin roman Vihar v meni. Po prireditvi smo se odpravili na Jurčičevo domačijo in z vodniki dodobra začutili duh 19. stoletja.

Zlatim bralcem naše šole iskreno čestitamo! Na poti branja jim želimo še veliko močnih, poučnih in zabavnih zgodb!

Nina Prešern, šolska knjižničarka

Opomba: Avtor fotografij iz kulturnega doma je Gašper Stopar.

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)