Danes, 12. maja 2022, so se na Muljavi srečali zlati bralci občin Ivančna Gorica, Dobrepolje in Grosuplje.

Prireditev se je pričela ob 11. uri v letnem gledališču ob Jurčičevini. Zlate bralce iz Osnovne šole Brinje Grosuplje, Osnovne šole Dobrepolje, Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični, Osnovne šole Louisa Adamiča Grosuplje, Osnovne šole Šmarje – Sap, Osnovne šole Stična in Osnovne šole Zagradec je najprej nagovoril domačin g. Danijel Zupančič, ki je izjemen poznavalec Josipa Jurčiča. Sledil je kratek pozdrav podžupana občine Ivančna Gorica, g. Tomaža Smoleta.

Vsi zlati bralci so nato prejeli knjižne nagrade. Kulturni program so sooblikovali zlati bralci iz zgoraj omenjenih šol. Našo šolo je izvrstno zastopal učenec Filip Smrečnik, ki je na klarinet zaigral zimzeleno skladbo M. Sepeta: Med iskrenimi ljudmi.

Ob zaključku je vse zbrane nagovoril še ravnatelj Osnovne šole Stična, g. Marjan Potokar, ki je učence povabil na sladoled ter druženje.

Vsem 22 zlatim bralcem naše šole iskreno čestitamo!

(Skupno 259 obiskov, današnjih obiskov 1)