No, tega vam ne moremo povedati takoj. Najprej moramo razložiti, za kaj gre. Na naši šoli dajemo velik pomen jeziku – tako maternemu kot tudi tujim, ki jih poučujemo ali so kako drugače del šole in učencev.

  1. septembra je evropski dan jezikov in letos smo ga praznovali v velikem slogu. In ker ima vsaka velika stvar tudi zaščitni znak, je aktiv jezikoslovcev razpisal natečaj za najboljši logo evropskega dneva jezikov.

Na natečaj je prispelo 15 izdelkov in komisija je imela težko delo.  Na natečaju so sodelovali Ela Bakan, Tinkara Repovž, Franja Repovž, Hana Zaletelj, Miša Mehle, Ajda Zajec, Lina Legan, Meta Zaletelj, Neli Mehle, Anisa Ferati, Mojca Špehar, Medeja Mehle, Nik Topolovec in Maja Topolovec. Vsak sodelujoči je dobil simbolično nagrado, trije najboljši pa so bili nagrajeni s knjigo in sladkim presenečenjem.

Komisija je podala glasove in izbrala tri izdelke, ki ponazarjajo vsebinsko in oblikovno največ elementov dneva evropskih jezikov. Po štetju glasov je bil rezultat sledeč:

  1. mesto: Anisa Ferati
  2. mesto: Mojca Špehar
  3. mesto: Ajda Zajec in Lina Legan

Vsem sodelujočim čestitamo in se zahvaljujemo, da so naredili dan evropskih jezikov poseben.

 

 

(Skupno 637 obiskov, današnjih obiskov 1)