Veseli smo bili lepega odziva naših učencev in učenk, posameznih oddelkov in njihovih učiteljev ter staršev, ki so za natečaj napisali čudovite gozdne pravljice. Naloga komisije pri določitvi zmagovalca je bila zato vse prej kot lahka. Pri izbiri smo upoštevali literarno in sporočilno vrednost pravljice ter njeno umeščenost na našo gozdno učno pot.

Zmagala je pravljica z naslovom Rešitelji gozda avtorice Mojce Špehar, učenke 5. r na Podružnični osnovni šoli Polica. Za njen dosežek ji iskreno čestitamo.

Vsem avtorjem pravljic se najlepše zahvaljujemo. Nekatere izmed njih boste lahko prebrali na spletni strani šole ali celo na sprehodu po gozdu.

Kdo so rešitelji gozda in kako so rešili gozd pa izveste, ko se boste konec meseca maja sprehodili po gozdni učni poti, ki jo urejamo učitelji, učenci in drugi delavci šole v sodelovanju z gozdarji in občino.

Gozdna_pravljica

(Skupno 332 obiskov, današnjih obiskov 1)