»So mnogim palačam dvorane v ponos, a takim, kot so v Županovi jami, nobena ni kos

Županova jama je biser sredi gozda. Do nje nas popelje dolgo stopnišče. Ko pridemo do vhoda v jamo, že začutimo prepih iz nje. Že malo za tem pa nam postane hladno in dobro slišimo kapljanje vode. Kmalu pa se malo dvignemo in zagledamo lepe kapnike in kristalno čisto vodo, ki kaplja z nekaj metrov visokega stropa. Nato pa priletijo še netopirji, ki so se zbudili, saj je zunaj že toplo. Sedaj pa zagledamo kapnike velike več metrov. To je šele lepo! Ti so nastajali več 10.000 let. Na koncu pridemo spet ven in tam ponovno zagledamo toplo sonce ter pet oblačkov na nebu, ki spominjajo na netopirja.

Zupanova_jama

KRATEK PREGLED IN INFORMACIJE O ŽUPANOVI JAMI:

Županova jama_razglednica

MALO ZA RAZVEDRILO

Kar nekaj si že izvedel o jami. Da si malo zbistriš glavo pred novimi informacijami, reši križanko. Dobil boš pomembno geslo, ki je povezano z Josipom Permetom – najditeljem Županove jame.

Zajeta slika - netopir

Strip

Pripravili pa smo ti tudi rebus.

JAMA

netopir

Navodilo za izdelavo netopirja:

origami

Pri projektu Slovenija – kot jo vidimo otroci so sodelovali učenci OŠ Brinje Grosuplje, Ljubljanska cesta 40a, 1290 Grosuplje
Mentorica: Karmen Bonifer
Razred: 5. a