VSA OBVESTILA KORONA

27. 3. 2020

Zbrane telefonske številke za primer v duševni stiski

20. 3. 2020

Kako deluje korona virus in kaj lahko mi naredimo

19. 3. 2020

Z gibanjem proti koroni

17. 3. 2020

Prepoved uporabe zunanjih športnih površin in otroških igral v občini Grosuplje

16. 3. 2020

Kako se pogovarjati z otroki o koronavirusu?

In kako odrasli obvladamo stres in zmanjšamo občutke strahu?

15. 3. 2020

Spoštovani,

prilagamo novo okrožnico, ki od jutri dalje prepoveduje nujno varstvo otrok.

9680_Okroznica PEKLIC nujnega varstva

13. 3. 2020

POTREBA PO NUJNEM VARSTVU OTROK

Spoštovani starši,
danes, 13. 3. 2020, smo vas (spodaj) obvestili o Odredbi o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih zavodih. V kratkem bo objavljena dopolnitev odredbe, ki se bo začela uporabljati 16. marca 2020.
Na podlagi Odredbe bomo na nivoju Občine zagotovili le nujno varstvo otrok. Ko bomo prejeli potrebno število otrok, vas obvestimo, v katerem zavodu bo varstvo otrok potekalo.
Nujno varstvo otrok bomo zagotovili le za učence od 1. do vključno 5. razreda, katerih starši opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Takšno delo opravljajo zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski in policiji.

Jutri, 14. 3. 2020, do 15. ure me starši obvestite, če potrebujete varstvo otroka v naslednjem tednu. Dopišite, prosim, točne datume in čas.

Do 19. 3. 20202 nam starši potrebo po varstvu sporočite le po e-pošti, po tem datumu pa morate dostaviti pisno izjavo delodajalca, da opravljate delo, pomembno za delovanje družbe in države.

Edini pogoj, da se otrok lahko vključi v varstvo je, da je zdrav in da ne kaže znakov bolezni.
Učence se bo sprejelo pred zavodom, v katerem se bo izvajalo varstvo. Učencu se bo ob vhodu izmerila temperatura, v primeru, da bo kazal znake bolezni, pa bomo organizirali izolacijo in poklicali starše.

Natalija Kotar, ravnateljica
natalija.kotar@os-brinje.si

ODREDBA o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da učenci danes odnesejo domov šolske stvari (učbenike, DZ, športno opremo). Starši lahko pred poukom ali po njem prevzamete stvari svojih otrok. Svetujemo, da si učenci v knjižnici sposodijo več knjig.

Hvala za razumevanje.

Spoštovani starši!

Iz medijev smo izvedeli, da se priporoča, da učenci že danes ostanejo doma.

Do ponedeljka bodo učitelji pripravili predloge dela od doma, ki jih izvajate po zmožnostih ter upoštevajte varno rabo interneta.

V zvezi z organizacijo dela v šoli, v času, ko je le-ta za učence zaprta, se ne uporabljajo določbe Pravilnika o šolskem koledarju za osnovne šole (50/12, 56/12 popr, 20/19, 36/19), ki se nanašajo na trajanje pouka, urnik in pouka proste dneve. Navodilo o načinu in roku za izpolnitev izobraževalnega programa bo ministrstvo, kot to določa pravilnik, ki ureja šolski koledar, sporočilo, ko bo znano, koliko časa bo preventivni ukrep prekinitve izvajanja vzgojno-izobraževalne dejavnosti trajal.

Ravnateljica v času izvajanja ukrepa samostojno sprejemam ukrepe, potrebne za zavarovanje ljudi in premoženja, ob upoštevanju navodil pristojnih institucij.

Prosimo, da obvestila objavljena na vhodu, spletu upoštevate in se med seboj informirate.

Prosimo tudi, da upoštevate navodila, da se za nekaj časa umaknete iz javnega življenja, druženja, obiskovanja nakupovalnih centrov, saj le tako lahko preprečimo širjenje virusa. Prav tako vas ponovno opozarjamo na pravilno higieno rok in samoizolacije v primeru bolezni, skladno z navodili NIJZ.

Natalija Kotar, ravnateljica

12. 3. 2020

Kot ste že obveščeni, se s ponedeljkom, 16. 3. 2020, zapirajo osnovne šole. V tem času ni pouka in nobenih dodatnih dejavnosti v šolskih prostorih.

O vseh nadaljnjih izvedbah šolskih dejavnosti vas bomo sproti obveščali, zato vas naprošamo, da spremljate objave na naših spletnih straneh.

Staršem se zahvaljujemo za razumevanje, v nujnih primerih nas lahko kadarkoli kontaktirate.

Ravnateljica Osnovne šole Louisa Adamiča Grosuplje: Janja Zupančič (janja.zupancic@oslag.si, 051/616 604)

Ravnateljica OŠ Brinje Grosuplje: Natalija Kotar (natalija.kotar@os-brinje.si; 041/251 291)

Ravnateljica OŠ Šmarje – Sap: Pavlina Antolič (pavlina.antolic@osss.si; 031/628 173)

Preventivni ukrepi na ravni občine: https://www.grosuplje.si/objava/249110