Kultura je pomemben gradnik slovenske narodne identitete, zato je prav, da ji namenjamo pozornost, se je učimo in ne nazadnje vsak dan vsaj v nekem delčku živimo. Pa naj bo to skozi petje, ples, sliko, pisno ali govorno izražanje. Kot dokaz, da nam na Brinju kultura veliko pomeni, je tudi današnja prireditev, ki je potekala v čast jutrišnjega kulturnega praznika in je združila vsa prej omenjena področja. Obiskal nas je celo Prešeren, ki nam je predal posebno sporočilo: »Lepo slovenska beseda v pesmih poje! Sem vesel, da je naš rod in jezik obstal. Kot vsak človek sem imel tudi jaz napake, toda v pesmih je izraženo tisto najboljše, najlepše, kar sem vam lahko zapustil. Želim vam veliko ljubezni, veselja in prijateljstva – to je največ, kar lahko ima človek. Srečno Slovenija!« Učenci in delavci na OŠ Brinje Grosuplje se pridružujemo njegovi »poslanici« in želimo vse lepo ob državnem prazniku.

Ob tej priložnosti smo razpisali tudi šolski literarni natečaj, znotraj katerega so učenci pesniško ustvarjali. V svojih izvirnih pesmih so lahko uporabili kakšen verz iz Prešernovih pesmi. Posebno ustvarjalnost so dokazale tri učenke, ki so bile na prireditvi nagrajene, in sicer: Lučka Perme iz 4. b, Miša Mehle iz 7. a in Tinkara Repovž iz 7. b. Na tej povezavi pa objavljamo njihove pesmi.

(Skupno 795 obiskov, današnjih obiskov 1)