Živali so Zelenku prinesle čudovito darilo, ki so ga izdelale same: gozdno sliko. Zelenko se je je zelo razveselil!

Mar veste, da lahko slikate tudi v gozdu? Iz odpadlega gozdnega materiala pripravite paleto najrazličnejših barv, ki jih najdete v gozdu. Potem se lotite ustvarjanja: naredite okvir iz odpadlih vejic. Nato z gozdnimi barvami naslikajte sliko, ki jo bodo lahko občudovali vsi obiskovalci gozda.

Nato so živali zaslišale grozen hrup. Radovedne so odšle pogledat, kaj se dogaja. Ježu in krtu, ki sta slabo videla, je pomagala veverica, ki ju je varno vodila po poti.

Ste našli vrvico, ki povezuje dve drevesi? Primite jo z roko, zaprite oči in ji sledite. Kako se počutite? Kaj vse otipate?

Živali in Zelenko so zagledali ljudi, ki so sekali drevesa in kopali njihove korenine. Zelo so bili žalostni. »Kaj bo z našim gozdom?« so se spraševali. Šli so do svojih prijateljev – dreves. Vsak je objel svoje drevo  in mu zaupal, kako se počuti. O, kako je to pomagalo!

Ste vedeli, da je drevo lahko dober prijatelj? Izberite drevo, ga objemite in mu prisluhnite. Zaupajte mu svoje skrbi in težave.

Sprehodi se do naslednje postaje