Zadnjič posodobljeno: 19. 4. 2020 ob 17.00

KULTURNI DAN

V tem tednu boste na daljavo raziskovali mesto Ljubljana. Predlagamo vam četrtek, 23. 4., lahko pa dan izberete po vaši presoji.

Priloge: Navodila, DL Kulturni dan – Mesto Ljubljana.doc, DL Kulturni dan – Mesto Ljubljana.pdf

ŠPORTNI DAN

V petek, 24. aprila  2020 smo za vas pripravili športni dan na daljavo. Pripravili smo vam dve možnosti za izvedbo (v naravi ali v stanovanju). V celoti preberite navodila za obe možnosti. Priporočamo vam, da izberete ŠD zunaj, saj je ŠD v stanovanju namenjen samo tistim, ki ga zunaj ne morejo izvesti. Športni dan je obvezen za vse učence.

Navodila: Športni dan zunaj, Športni dan doma

SLOVENŠČINA

OBVESTILO za učence 9. mus, 2. skupina, ki jih je poučevala učiteljica SILVESTRA KOTAR → po novem pošiljajte svoje izdelke in vprašanja učiteljici Maji Zajec na e-naslov maja.zajec@os-brinje.si.

1. ura: Ocena (DZ/44-49, 14. naloga se nadaljuje na str. 50)

2. ura: Vaja dela mojstra (DZ/51-53, od 1. do 10. naloge)

3. ura: Vaja dela mojstra (DZ/54-56)

4. ura: odpade – KD (Mesto Ljubljana)

5. ura: odpade – ŠD

ANGLEŠČINA

HETEROGENE SKUPINE – Zajc Kalar, Plavšić

TJA – Navodila

1. ura: Review
2. ura: Second Conditional: Introduction

Priloge: Modal verbs, ENGLISH PLUS – koda, ENGLISH PLUS – kako uporabiti kodo

SKUPINA 3. nivo – Zupančič, Kavšek

TJA – Navodila za 3. nivo

1. ura: review
2. ura: Second conditional – introduction

Priloge: Conditional Clauses, ENGLISH PLUS – koda, ENGLISH PLUS – kako uporabiti kodo

Dodatne ideje in vaje za učenje angleščine:

1. ura: Pravilna 4-strana piramida

2. ura: Pravilna 3-strana piramida

3. ura: Utrjevanje – ZOOM ura

BIOLOGIJA

1. ura: Preglej Rešitve – Razvojna vrsta konja.
Sledi zapis v zvezek: 1. KVARTAR:
a) več ledenih dob z vmesnimi toplejšimi obdobji
b) rastline se prilagajajo klimatskim razmeram
c) prilagojenim sesalcem (dlakavi nosorog, jamski lev, jamski medved, mamut) v danih razmerah s svojim razumom kljubuje človek

2. ura: V učbeniku si od strani 83-85 preberi snov o razvoju človeka in primerjaj s prosojnico: razvoj človeka. Učence, ki mi boste za višji standard znanja napisali odgovora, kaj predstavlja vijolična veja in kateri človečnjak je na oranži stranski veji, si bom ustrezno zabeležila, kot že nekatere do sedaj. Moj e-naslov: sabina.planinsek@os-brinje.si.

FIZIKA

Navodila in gradivo za delo, najdejo učenci na povezavi: https://drive.google.com/drive/folders/1miiQLJnov_aVYDmYch_-DocqLesv6Fgh?usp=sharing

GEOGRAFIJA

GEO – Navodila

KEMIJA

Zaradi dni dejavnosti imate učenci v tem tednu utrjevanje vsebin: z nalogami v spletni učilnici Kemija (za ključ piši na tanja.vicic@os-brinje.si): https://ucilnice.arnes.si/course/view.php?id=27081 .
V ponedeljek, 20. 4.,  bo ob 14. uri tudi možnost obiska ZOOM ure.

ZGODOVINA

9. a (Dremelj):

1. ura: Slovenci in 1. svetovna vojna, odločitev za novo državo in določitev meja – Navodila
2. ura: / (KD Mesto Ljubljana)

9. b (Gajski): Vsa navodila so v spletni učilnici Zgodovina 9. b (za ključ piši na petra.gajski@os-brinje.si): https://ucilnice.arnes.si/enrol/index.php?id=10558.

LIKOVNA UMETNOST

Presenečenje!

Teden pred počitnicami dam prosto tistim, ki ste do sedaj vse izdelke pravočasno naredili. Kdor še ni poslal vseh izdelkov, naj mi jih pošlje do 24. 4. do 15:00. Želim vam lep teden in za njim sproščene počitnice.

ŠPORT

ŠPO – Navodila

IP LIKOVNO SNOVANJE 3

IP MATEMATIČNA DELAVNICA 9

V 5. tednu dela na daljavo ste izbrali temo o šifriranju. Vaša naloga je, da oblikujete PowerPoint predstavitev o izbrani temi ter se na predstavitev, ki jo boste imeli pred sošolci pri IP MD 9 v petek, 8. 5. 2020, dobro pripravite. Predstavitev bo OCENJENA.
Če bo šolsko delo potekalo od doma, bodo predstavitve (ocenjevanje) potekale v petek, 8. 5. 2020, od 10.00 do 11.00 preko aplikacije  ZOOM.
Kriterij za predstavitev vam je bil posredovan po e-pošti. Kriterij naj vam služi kot vodilo pri oblikovanju predstavitve.

IP NEMŠČINA 3

1. ura (ponedeljek): Pripovedujem zgodbo; zaimki – navodila

2. ura (petek): Pridevniki – posnetek z razlago

Priloga: rešitve nalog